ارتقاء مدیریت پسماند شهر تهران با کمک U.N.D.P
ارتقاء مدیریت پسماند شهر تهران با کمک U.N.D.P
مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند بر همکاری با برنامه عمران سازمان ملل متحد(U.N.D.P) به‌منظور ارتقاء مدیریت پسماند شهر تهران تاکید کرد.

در نشستی که با حضور مدیران عامل سه شرکت توزیع و پخش و مدیران سازمان پسماند و نمایندگان برنامه عمران سازمان ملل متحد برگزار شد، بر لزوم گسترش تعاملات سازنده برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان تاکید شد.

محمدمهدی عزیزی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در این نشست با اشاره به لزوم برنامه‌ریزی برای آموزش و اطلاع‌رسانی درخصوص طرح جامع و سند تحول مدیریت پسماند گفت: تفکیک از مبدا، کاهش تولید پسماند و ارتفاء فرهنگ شهروندی در این زمینه، یکی از بخش‌های سند تحول مدیریت پسماند شهر تهران است که در همین راستا، این سازمان ضمن آموزش و فرهنگ‌سازی به‌طور مستمر و ارتقا مشارکت مردمی در حوزه تفکیک در مبدا، همواره ابزار و تجهیزات اجرایی در این زمینه را به‌کار می‌گیرد.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند در ادامه ضمن درخواست انتقال دانش، تجربه و ارائه تجهیزات مدیریت بهینه پسماند از سوی برنامه عمران سازمان ملل متحد (U.N.D.P) به این سازمان افزود: به‌منظور هماهنگی و در راستای سند همکاری سازمان مدیریت پسماند با برنامه عمران ملل متحد (U.N.D.P) و با توجه به اینکه تفکیک پسماند و انتقال مخازن زباله به مبادی تولید یکی از محورهای این همکاری بوده، این سازمان مصمم به اجرای پروژه‌ها و فعالیت‌های تعاملی با برنامه عمران ملل متحد در همین خصوص است.

بیشتر بخوانید  هشدار درباره شبیخون علیه تفکر امام(ره)

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند ضمن ابراز خرسندی از حضور این سه شرکت در این نشست، استقرار غرفه مدرن پسماند خشک همراه آموزش توسط اپراتور را از جمله روش‌های پیشنهادی در خصوص نحوه این تعامل اعلام کرد.

عزیزی بوستان‌ها، ایستگاه‌های مترو، میادین میوه و تره‌بار و فروشگاه‌های بزرگ را به‌عنوان اماکن هدف جهت آموزش و فرهنگ‌سازی در زمینه تفکیک در مبدا دانست.

  • منبع خبر : مهر