تمرکز جدی فرهنگیان بر این اصل مهم
تمرکز جدی فرهنگیان بر این اصل مهم
معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار اصفهان گفت: هیچ فعالیت تعلیم و تربیتی در آموزش و پرورش انجام نمی‌شود مگر اینکه در راستای تحقق سند تحول بنیادین باشد.

محمدرضا جان‌نثاری شامگاه امشب در جلسه شورای آموزش و پرورش استان اصفهان در ارتباط با اهمیت طرح موضوعات خانواده و فرزندآوری در مدارس اظهار داشت: موضوع ناباروری و سقط جنین یکی از بزرگترین نکاتی است که باید در آموزش و پرورش به آن پرداخته شود و در جلساتی که پیرامون آن در استانداری برگزار شد، این نکته عنوان شد که این موضوع چگونه باید در مدارس بیان شود. طرح این مسئله هم می‌تواند مفید و هم در صورت عدم بیان صحیح، مضر باشد.

معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استاندار اصفهان با اشاره به راهکارهای جلوگیری از افزایش ناباروری تصریح کرد: نظر پزشکان متخصصی که در جلسات استانداری حضور داشتند این است که درصد بالایی از ناباروری با آموزش قابل پیشگیری است و این پیشگیری باید از دوران جوانی و نوجوانی آغاز شود.

وی عنوان کرد: تاکنون در آموزش و پروش جایگاه رسمی برای ارائه این مطالب وجود نداشته است و این نهاد باید با انجام یک کار کارشناسی، فرآیندی را برای طرح این موضوعات تدوین کند.

جان‌نثاری افزود: الزاماتی برای انجام این کار در آموزش و پرورش وجود دارد و نیاز است که اساتید تخصصی صرف این موضوع آموزش ببینند تا بتوانند سوالات تخصصی را پاسخ دهند.

وی تاکید کرد: باید نوع ارائه مطلب، پایه تحصیلی مورد نظر و زمان مناسب آن مشخص شود و این موضوع به صورت یک طرح مشخص و کاملا دقیق در شورای آموزش و پرورش مطرح و سپس وظایف نهادهای دیگر در این راستا تعیین شود.

بیشتر بخوانید  رابطه این زن و مرد عاشق لو رفت

سند تحول بنیادین محور تمام فعالیت‌های آموزش و پرورش باشد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اصفهان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مهم‌ترین حسن پژوهش در ارتباط با سند تحول بنیادین مطرح شدن آن است، گفت: در مقابل اینکه زمانی به دروغ می‌گفتند که سند تحول بنیادین را اجرا می‌کنند اما به جای آن به سند ۲۰۳۰ عمل می‌کردند، مطرح کردن این سند در چنین شورایی و نیز مبنا قرار دادن آن توسط مدیرکل آموزش و پرورش بسیار قابل تقدیر است.

وی با اشاره به اهمیت اجرای این سند بیان کرد: سند تحول بنیادین قانون اساسی و خط قرمز آموزش و پرورش است و تمام فعالیت‌های این نهاد باید بر مبنای این سند باشد؛ به همین دلیل هر اقدام تعلیم و تربیتی که قرار است در آموزش و پرورش استان اصفهان انجام شود باید اثبات کند که در راستای اجرای این سند است و توجیهی برای این امر داشته باشد.

جان‌نثاری در ارتباط با نقش دستگاه‌های دیگر در اجرای این سند عنوان کرد: هیچ دستگاهی وجود ندارد که قادر به کمک کردن به آموزش و پرورش نباشد و همه باید به این نهاد یاری برسانند؛ از این رو وظایف عام و خاص هر نهاد در پژوهش مربوط به سند تحول بنیادین باید به طور جامع عنوان شود.

وی خاطرنشان کرد: قرارگاه اجرایی سند تحول بنیادین باید درون آموزش و پرورش تشکیل شود و به همین دلیل پایه اقدامات همین نهاد است و این رکنی مهم است.

  • منبع خبر : تسنیم