دو هیئت محبوب یزد به فعالیت خود ادامه می دهند؟
دو هیئت محبوب یزد به فعالیت خود ادامه می دهند؟
سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد اطلاعیه ای صادر و شایعه ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای دو هیئت عزاداری در این استان را تکذیب کرد.

چند روزی است که در فضای مجازی ادعا می‌شود دو هیات سنتی یزد ممنوع الکار شده اند.

سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد در اطلاعیه‌ای در این خصوص اعلام کرد:

* تمام هیئت‌های عزاداری استان در حال فعالیت و اجرای مراسمات نوحه خوانی و سینه زنی در حسینیه ها و تکایا بوده و فعالیت خود را نیز در فضای مجازی منتشر می کنند.

* قابل ذکر است هیئاتی که تمایل دارند اجرای آنها در پخش زنده شبکه سیمای استانی پوشش داده شود می بایست با توجه به شرایط و معیارهای سازمان صدا و سیما از قبل هماهنگی های لازم را با سازمان تبلیغات و صدا و سیمای استان داشته باشند.

بیشتر بخوانید  شرایط سفر به قطر برای جام جهانی

* از بین بیش از ۷۰ هیئت عزاداری که هماهنگی لازم را برای اجرا در پخش زنده انجام داده اند صرفاً دو هیئت علیرغم اینکه درخواست پوشش پخش زنده را دارند اما از انجام این هماهنگی ها قبل از اجرا، امتناع می‌نمایند که بطور طبیعی در برنامه پخش زنده قرار نگرفته اند، لذا اساساً شایعه ایجاد محدودیت و ممنوعیت برای فعالیت دو هیات عزاداری در یزد به کلی تکذیب می گردد.

* در بخش دیگری از اطلاعیه سازمان تبلیغات اسلامی نیز آمده: ضمن اینکه این دو هیات در روزها و شبهای گذشته در مراسمات متعددی در حسینه ها و تکایا اجرا نموده اند.

  • منبع خبر : فارس