راهکار کاخ سفید جهت کاهش ریسک‌ رمزارزها
راهکار کاخ سفید جهت کاهش ریسک‌ رمزارزها
کاخ سفید از یک نقشه راه برای کاهش خطرات مرتبط با صنعت ارزهای دیجیتال پرده ‌برداری کرده است.

به گزارش مجله بیت‌کوین، دولت بایدن یک وبلاگ رسمی منتشر کرده است که در آن نقشه راه خود را برای کاهش ریسک‌های رمزارزها شرح می‌دهد.

این نقشه راه، با اشاره به فروپاشی ترا/لونا در سال ۲۰۲۲ و سرایت فاجعه‌بار عواقب آن در این صنعت که منجر به ورشکستگی‌های مختلف شد، شروع می‌شود. در این مرجع، به ورشستگی صرافی FTX نیز اشاره شده است: “بسیاری از سرمایه‌گذاران روزمره که به شرکت‌های ارزهای دیجیتال اعتماد داشتند، متحمل ضررهای جدی شدند. اما خوشبختانه، آشفتگی در بازار ارزهای دیجیتال تا به امروز تاثیر منفی کمی بر سیستم مالی گستره‌تر داشته است.”

طبق این نقشه راه، تمرکز دولت بر این است که اطمینان حاصل شود ارزهای دیجیتال نمی‌توانند ثبات مالی را تضعیف کنند، از سرمایه‌گذاران محافظت می‌کنند و بازیگران بد را مسئول می‌دانند.

به منظور دستیابی به این هدف، این نقشه راه بیان می‌کند که کارشناسان در سراسر این دولت چارچوبی را برای توسعه دارایی‌های دیجیتال به روشی ایمن و مسئولانه و در عین حال پرداختن به این خطرات ایجاد کرده‌اند.

در این نقشه راه آمده است: “به دستور رییس‌جمهور بایدن، ما سال گذشته را صرف شناسایی خطرات ارزهای دیجیتال و اقدام برای کاهش آنها با استفاده از اختیاراتی که قوه مجریه دارد، گذرانده‌ایم.”

در ادامه، توضیح داده می‌شود که چگونه برخی از نهادهای ارزهای دیجیتال، قوانین مالی و اقدامات مربوط به ریسک‌ها را نادیده می‌گیرند. همچنین ادعا می‌شود که پلتفرم‌ها و مروجین ارزهای دیجیتال اغلب مصرف‌کنندگان را گمراه می‌کنند، تضاد منافع دارند، در افشای اطلاعات کافی ناکام می‌مانند یا مرتکب تقلب آشکار می‌شوند.

در این پست آمده است: “سازمان‌ها از اختیارات خود استفاده می‌کنند تا در صورت لزوم، اقدامات را افزایش داده و در صورت نیاز، دستورالعمل‌های جدیدی تصویب کنند. سازمان‌های بانکی در ماه جاری دستورالعمل‌های مشترکی را مبنی بر ضرورت جداسازی دارایی‌های دیجیتال پرخطر از سیستم بانکی، تصویب کردند. آژانس‌های در سراسر دولت، برنامه‌های آگاهی عمومی را راه‌اندازی کرده‌اند (یا در حال توسعه آن هستند)، تا به مصرف‌کنندگان در درک خطرات خرید ارزهای دیجیتال کمک کنند.

بیشتر بخوانید  حداقل دستمزد اعلام شد

بر اساس این نقشه راه، با این حال، با توجه به اتفاقات سال گذشته، این کافی نیست. بنابراین، دولت اولویت‌هایی را برای تحقیقات بیشتر اختصاص داده شده به دارایی‌های دیجیتال و توسعه که به فناوری‌های قدرت بخش به ارزهای دیجیتال کمک می‌کند تا به صورت پیش فرض از مصرف‌کنندگان حفاظت کند، ارائه می‌دهد.

این پست همچنین اعتقاد دولت‌ها را توضیح می‌دهد که کنگره باید تلاش‌ها را از طریق گسترش اختیارات تنظیم‌کننده، تقویت شفافیت و الزامات افشا، تامین بودجه بیشتر برای ایجاد ظرفیت اجرای قانون و محدود کردن ریسک‌های ارزهای دیجیتال برای سیستم مالی افزایش دهد.

باید توجه داشت که کنگره نباید به نهادهای اصلی مانند صندوق‌های بازنشستگی چراغ سبز نشان دهد تا به صورت سراسیمه وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند، زیرا این کار باعث عمیق‌تر شدن روابط بین ارزهای دیجیتال و سیستم مالی گسترده‌تر و افزایش ریسک‌های سیستمی می‌شود.

این نقشه راه آخرین مورد در رابطه با مقررات بیت‌کوین در خارج از واشنگتن است، به طوری که دولت بایدن در مارس ۲۰۲۲ “دستور اجرایی برای تضمین توسعه مسئولانه دارایی‌های دیجیتال” و “پیامدهای آب و هوا و انرژی دارایی‌های رمزنگاری شده در ایالات متحده” را منتشر کرد.

  • منبع خبر : اقتصاد آنلاین