رسانه ، پل ارتباطی مردم و حاکمیت
رسانه ، پل ارتباطی مردم و حاکمیت
گردهمایی ماهانه اصحاب رسانه فارس در قالب رویداد فرهنگی دکه با موضوع رسانه و امنیت برگزار شد.

دومین گردهمایی ماهانه اصحاب رسانه فارس عصر امروز با موضوع “رسانه و امنیت” با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس و جمعی از اهالی رسانه با هدف تقدیر از منصور آرامش فرد پیشکسوت مطبوعات فارس برگزار شد.

در این رویداد فرهنگی، اسماعیل محبی پور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس در سخنانی با تأکید بر اینکه ارتباط با رسانه به گسترش فضای ذهنی افراد کمک بسیار زیادی می کند، اظهار داشت: رسانه پل ارتباطی مردم و حاکمیت است و برای ایجاد امنیت، ارتباط با رسانه بسیار ضروری است.

وی عنوان کرد: چنانچه رسانه ها نسبت به اهمیت رسانه دچار غفلت شوند، بنیان امنیت خدشه دار خواهد شد و بدین دلیل جمهوری اسلامی همواره جایگاه ویژه ای برای تلاش های اصحاب رسانه قائل شده و اطلاع رسانی گسترده را همواره در دستور کار قرار داده است.

محبی پور ضمن تقدیر از عملکرد رسانه های استان فارس در پوشش خبری حادثه تروریستی حرم حضرت شاهچراغ (ع) گفت: در این حادثه با تلاش خبرنگاران فرصت ابهام آفرینی از رسانه های معاند گرفته شد.

معاون استاندار فارس اضافه کرد: در دوران جنگ تحمیلی خبرنگاران زیادی در بخش های مختلف حضور داشتند و محتوا های ماندگاری در این حوزه شکل گرفت. به گونه ای که این رویکرد قابل تعمیم به دوران معاصر است، اما باید موضوع امنیت در اولویت قرار گیرد.

فراخوان ملی جشنواره آوا ها و نما ها چهارشنبه هفته جاری اعلام خواهد شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان فارس در این مراسم همچنین از اجرای رویداد های فرهنگی متنوعی همزمان با فرارسیدن ایام دهه پرفروغ فجر در شهر شیراز خبر داد و اظهار داشت: فراخوان ملی جشنواره آوا ها و نما ها چهارشنبه هفته جاری اعلام خواهد شد و به موازات آن از ۱۷ تا ۲۳ بهمن ماه جاری جشنواره فیلم فجر در شیراز برگزار می شود.

بیشتر بخوانید  احمدی نژاد در حال تهیه مایحتاج زندگی

حمیدرضا قانعی با تقدیر از تلاش های منصور آرامش فرد پیشکسوت مطبوعات فارس، گفت: اصحاب رسانه نقش ارزنده ای در تنویر عمومی داشته و تلاش های این قشر در تنویر افکار عمومی را ارج می نهیم.

گفتنی است برگزاری دوره های جهاد تبیین و دستاورد های انقلاب اسلامی با محوریت فرهنگ در دهه مبارک فجر و برپایی محافل قرآنی در ده شهرستان استان فارس از دیگر برنامه های اجرایی ایام دهه فجر است که مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس به آن ها اشاره کرد.

در این مراسم همچنین رئیس گروه امور رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد فارس با اشاره به اینکه اعضای جدید خانه مطبوعات استان فارس از طریق انتخابات الکترونیک انتخاب شده اند، گفت: به دنبال برگزاری رویدادی رقابتی برای اهالی رسانه هستیم تا آثار برتر از طریق نمایندگان خبرنگاران و عکاسان خبری و نمایندگانی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد قضاوت قرار گرفته و تقدیر شوند.

سید شهاب میر باقری با بیان اینکه آدرس سامانه ای برای ارسال آثار معرفی خواهد شد اظهار داشت: این جشنواره با هدف انگیزه بخشی و ارتقا محتوای کیفیت آثار در میان اصحاب رسانه برگزار خواهد شد.

گفتنی است در ادامه این مراسم منصور آرامش فرد، پیشکسوت مطبوعات فارس نقش اصحاب رسانه در حوزه محرومیت زدایی را پررنگ ارزیابی کرد. منصور آرامش فرد پنجاه سال فعالیت مطبوعاتی خود در عرصه رسانه را از خردادماه سال ۱۳۵۱ آغاز کرد و باتوجه به اینکه طی همه این سال ها در حوزه های مختلف به تهیه و تولید خبر مشغول بود به گفته خودش شیرین ترین خبر زندگی اش خبر آزادی خرمشهر بوده است.

  • منبع خبر : تسنیم