علی دایی؛ پرآوازه در جهان
علی دایی؛ پرآوازه در جهان
نسیم شیرازی - خبرنگار

«علی دایی» روی سن فیفا ایستاد تا جایزه جوانمردی را اهدا کند، جایزه ای که خوب به خود او هم می آمد. ما ایرانی ها عادت به اسطوره سازی داریم ولی اسطوره ماندن شرایط خودش را دارد که به این راحتی به افراد تعلق نمی گیرد ولی علی دایی برای ایرانی ها اسطوره ماند تا هر بار که فیفا از او برای رویدادی دعوت می کند باز هم دل مان قرص شود که از دل ورزش ایران یک نام جهانی برای همیشه در دنیا پایدار مانده است و او نام علی داییست که در دل ایرانی ها جای گرفته است.

علی دایی، چهره نامدار فوتبال ایران در جهان، برای نخستین بار در تاریخ به عنوان اهداکننده یکی از جوایز فیفا روی صحنه رفت و این در حالیست که تا حالا همه مدعوین ایرانی مراسم فیفا در حد یک تماشاچی در تالار مراسم حضور داشتند و این روی صحنه رفتن برای اولین بار بود و این اولین به نام علی دایی گره خورد.

در این مراسم که برترین‌‌های فوتبال جهان در سال ۲۰۲۲ میلادی به میزبانی پاریس معرفی شدند «لیونل مسی» بعد از درخشش در جام جهانی جایزه بهترین بازیکن فوتبال جهان را گرفت تا این حضور تاریخی با برترین شدن یکی از بازیکنان تاریخ ساز دنیا ماندنی تر هم جلوه کند.

بیشتر بخوانید  تغییر زمان بازی استقلال

«علی دایی» جایزه بازی جوانمردانه را به «لوکا لوکوشویلی» به عنوان برنده سال ۲۰۲۲ اهدا کرد که خیلی ها معتقدند اهدای این جایزه به علی دایی نیز بسیار می آمد. کاپیتان سال های دور فوتبال ایران انگار حالا حالاها نامش نه تنها میان ایرانی ها بلکه قرار است بارها در دنیا بپیچد، او که از فوتبال ایران دور است در فوتبال دنیا نامش تکرار می شود و قلب علاقه مندان به فوتبال را شاد می کند و مردم را دلخوش به آوازه ای خوش در فوتبال دنیا.

علی دایی از آن نام هاییست که وقتی در میدان ورزش و مردم دوستی می آوری باید با احتیاط، ادب و احترام ادا کنی تا آن گونه که شایسته است حق مطلب بیان شود، حق مطلبی که آن را مردم تعریف می کنند. او در مراسم فیفا نماینده ی شایسته ی ایران شد تا بار دیگر با آن استایل و قد و قواره اش مایه فخر شود و افتخاری که ورزش ایران هنوز با نام و حضور او به دست می آورد؛ ورزش ایرانی که او را در خودش کم دارد ولی در جهان هنوز اوست که پرچم را بالا نگه داشته است. نام او انگار با جهان ثبت شده و ایستادنش روی صحنه ی فیفا یکی از جهانی ترین تصاویر ورزشی ایران شد.

  • نویسنده : نسیم شیرازی