قیمت جدید برنج اعلام شد + جدول
قیمت جدید برنج اعلام شد + جدول
گزارش جدید مرکز آمار و مقایسه قیمت اقلام اساسی در تیرماه امسال نسبت به‌ تیرماه سال گذشته نشان می‌دهد که قیمت برنج ایرانی درجه یک ۱۸۸.۴ درصد و برنج خارجی درجه یک ۵۶.۵ درصد گران شده است.

همچنین براساس گزارش مرکز آمار، در تیرماه امسال نسبت یک ماه قبل یعنی خردادماه، برنج ایرانی درجه یک ۱۰.۷ درصد و برنج خارجی درجه یک ۶.۵ درصد افزایش قیمت داشته است‌.

آن‌طور که گزارش‌ها از بازار نشان می‌دهد، در حال حاضر هر کیلو برنج ایرانی به طور متوسط بین ۸۰ تا ۲۰۰ هزار تومان قیمت دارد.

بر همین اساس، هر کیلو برنج طارم هاشمی در بازار ۱۷۴ هزار تومان، برنج ممتاز هاشمی ۱۵۸ هزار تومان، برنج دم سیاه درجه یک ۱۳۵ هزار تومان و برنج مجلسی معطر ۹۹ هزا و ۸۰۰ تومان قیمت دارد.

همچنین در بازار هر کیلو برنج ایرانی فجر ممتاز و معطر با قیمت ۹۵ هزار تومان و برنج ایرانی عنبربو ۹۰ هزار تومان با فروش می‌رود.

نوع محصولبرندوزنقیمت (تومان)
برنج طارم هاشمیناظران گیلان۱۰ کیلو گرم۱,۷۴۰,۰۰۰
برنج ممتاز هاشمیمهمان دوست۱۰ کیلو گرم۱,۵۸۰,۰۰۰
برنج دم سیاه درجه یکآقاجانیان۱۰ کیلو گرم۱,۳۵۵,۰۰۰
برنج ایرانی طارم هاشمیمژده۱۰ کیلو گرم۱,۱۵۰,۰۰۰
برنج طارمآقا میر۱۰ کیلو گرم۱,۳۵۰,۰۰۰
برنج مجلسی معطرکاویش۱۰ کیلو گرم۹۹۸,۰۰۰
برنج ایرانی فجر ممتاز و معطرستایش۱۰ کیلو گرم۹۵۰,۰۰۰
برنج ایرانی عنبربوکرامت۱۰ کیلو گرم۹۰۰,۰۰۰
برنج معطر ممتاز عنبربوطایفه۱۰ کیلو گرم۸۷۵,۰۰۰
برنج عنبر بو معطر فوق اعلاءعرش۱۰ کیلو گرم۷۷۷,۰۰۰
بیشتر بخوانید  چالش های تمام ناشدنی نهضت ملی مسکن

پیش از این معاون دفتر بازرگانی داخلی وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده بود: به زودی قیمت جدید برنج بعد از محاسبه هزینه‌های کاشت، داشت و برداشت اعلام می‌شود.

آن‌طور که مجید حسنی‌مقدم گفته بود: به دلیل این‌که وارد فصل برداشت برنج شده‌ایم، قیمت‌ها نزولی است و تا رسیدن به قیمت‌های مناسب، این روند ادامه دارد.

 

  • منبع خبر : خبر آنلاین