مردم به کمک فرهنگیان خواهند آمد
مردم به کمک فرهنگیان خواهند آمد
وزیر آموزش و پرورش گفت: در حال تدوین دستورالعمل آن در شوراهای آموزش و پرورش هستیم تا نقش مردم پررنگ‌تر و اختیارات را به آنها تفویض کنیم.

یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، امروز در خطبه‌های پیش از نماز جمعه اظهار کرد: مشورت کردن با مردم در سیره پیامبر اسلام(ص) مشاهده می‌شود.

وی افزود: در بیانیه گام دوم، مشارکت مردم در امور سیاسی و اجتماعی به عنوان سومین برکت انقلاب اسلامی از سوی رهبر انقلاب یاد شده است.

نوری گفت: قانون شوراهای آموزش و پرورش، مردم را به مشارکت دعوت می‌کند و بر موضوع واگذاری تصمیم‌گیری‌های آموزش و پرورش به مناطق و استان‌ها تاکید دارد که تا به امروز ۶۵۲ شورای آموزش و پرورش تشکیل و ۹۴۰۰ نفر عضو دارد.

وزیر آموزش و پرورش درباره فعالیت خیرین مدرسه‌ساز مطرح کرد: از پنج‌شنبه گذشته تا به امروز در دو استان جشنواره خیرین مدرسه‌ساز برگزار شد که در استان اصفهان یک هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان و هرمزگان ۷۰۰ میلیارد تومان برای ساخت مدرسه تعهد کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه شوراهای آموزش و پرورش در تلاش برای استفاده از ظرفیت نهادها و مردم در این وزارتخانه است، عنوان کرد: باید اختیارات بیشتری به مردم دهیم و در حال تدوین دستورالعمل آن در شوراهای آموزش و پرورش هستیم تا نقش مردم پررنگ‌تر و اختیارات را به آنها تفویض کنیم.

بیشتر بخوانید  سهل انگاری موجب فوت یک معلول در آتش سوزی

نوری گفت: رشد جمعیت دانش‌آموزی از ابتدای انقلاب تا کنون دو برابر بوده و از ۸ میلیون به ۱۶ میلیون نفر رسیده و رشد کلاس‌های درس بیش از سه برابر است به گونه‌ای که هم‌اکنون به ازای هر دانش آموز ۵‌.۲ متر مربع فضای آموزشی داریم.

وی ادامه داد: شاهد رشد بیش از ۵۰ درصدی مدارس استعدادهای درخشان بودیم که امسال ۲۰ مدال طلا در المپیادهای جهانی کسب کردند.

وزیر آموزش و پرورش گفت: با توجه به توطئه‌هایی که اخیرا برای دانش‌آموزان و دانشجویان ما طراحی شده است در آموزش و پرورش دست کمک به سوی مومنان دراز می‌کنیم تا برای تربیت نسل در تراز جمهوری اسلامی به کمک ما بیایند.