پ
  • شناسه : 38631
  • 24 اردیبهشت 1401 - 8:35

وزیر کشور: چند تجمع چند ده نفره انجام شد / مردم از فراخوان‌های دشمنان استقبال نکردند

وزیر کشور: چند تجمع چند ده نفره انجام شد / مردم از فراخوان‌های دشمنان استقبال نکردند
وزیر کشور: چند تجمع چند ده نفره انجام شد / مردم از فراخوان‌های دشمنان استقبال نکردند
وزیر کشور با اشاره به اینکه مردم ما به فراخوان‌های دشمنان پاسخ ندادند، گفت: فقط چند جا چند نفر تا چند ده نفر تجمع کردند.
احمد وحیدی وزیر کشور شامگاه جمعه (۲۳ اردیبهشت‌ماه) در برنامه‌ گفت‌وگوی ویژه خبری در مورد رویکرد مردم در مورد اصلاح یارانه‌ها اظهار داشت: مردم به خوبی مستحضر هستند که دولت به دنبال منافع آن‌ها حرکت می‌دهند و با بزرگواری مسائل را دنبال و همراهی کردند و این همراهی کاملاً ارزشمند و در شان ملت ایران است.

وی افزود: در ۸ یا ۹ ماهی که دولت مردمی آیت‌الله رئیسی روی کار آمده همراهی مردم را دیدیم که اولین مسئله کرونا بود و مردم با دولت همراهی کردند و نتیجه آن این است که تلفات ۷۰۰ نفری به زیر ۵ نفر و ۱۹ نفر رسیده است.

 دولت به وعده‌هایی که داده عمل می‌کند

وحیدی با تاکید بر اینکه مردم در مقاطع مختلف دولت را امتحان می‌کنند، بیان داشت: دولت قول های مختلفی داد که یکی پس از دیگری به آنها عمل می‌کند و دیدیم که قول رئیس جمهور درمورد برچیده شدن کرونا عمل شد و اگر مردم همراهی و باور نمی کردند این اتفاق نمی افتاد. وزیر کشور تاکید کرد: دولت قول داد که روابط خارجی را بهبود می‌بخشد و امروز شاهد هستیم که در وضعیت بهتری قرار داریم.

یارانه ها باید به نفع مردم اصلاح می‌شد

وی با بیان اینکه یارانه‌ها باید به نفع مردم اصلاح می‌شد و این اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم و طبقات کم‌برخوردار است، گفت: مردم همراهی می کنند چون در این طرح منافع روشن و ملموسی برای مردم وجود دارد و اولین خواست در این طرح رسیدن عادلانه مردم به مردم است. در ارز ترجیحی ثروتمندان چندین برابر سایر مردم از یارانه استفاده می کردند و الان این مسئله عادلانه می شود.

وحیدی با تاکید بر اینکه وقتی مردم حس کنند اجرای این طرح در راستای مبارزه با قاچاق است همراهی می کنند، خاطرنشان کرد: قبلا یارانه به تعداد معدودی وارد کننده داده می شد و نتیجه آن این بود که درحوزه نهاده‌های دامی ۴۰۰ شرکت ثبت‌نام کرده بودند و اکنون به جای اینکه یارانه را به چند نفر واردکننده بدهیم، به نزدیک به ۸۰ میلیون نفر می‌دهیم.

مردم همراهی خوبی با طرح مردمی‌سازی یارانه‌ها داشته اند

وزیر کشور با اشاره به اینکه رئیس جمهور بلافاصله بعد از اجرای طرح بین مردم رفتند و وقتی مردم حس کنند رئیس جمهور بین آن‌هاست اعتماد می‌کنند، تصریح کرد: جای تشکر از مردم دارد که با این طرح همراهی خوبی داشته اند و هرچه جلوتر برویم منافعش بیش‌تر تشریح و احساس می شود و مردم متوجه می شوند با چه طرح مهمی که به نفع آحاد ملت است مواجه هستیم.

 بنای دولت بر این بود مسائل را برای مردم تبیین کند

وحیدی در ادامه در پاسخ به سوالی درمورد علت بروز ناآرامی پس از افزایش نرخ بنزین در سال ۹۸ و عدم ایجاد ناآرامی در افزایش قیمت های اخیر بیان داشت: طرح‌های گسترده اقتصادی که آثار اجتماعی گسترده دارد را باید با مردم درمیان بگذاریم و دولت مردمی نمی تواند جدای از توجیه مردم و تبیین مسئله برای مردم و همراه سازی مردم حرکت کند و این شرط ضروری هر طرح اقتصادی با پیامدهای گسترده اقتصادی است. وی افزود: دولت سیزدهم با توجه به همین نکته مبنایش را بر این گذاشت که موضوع برای مردم تبیین شود.

وی با اشاره به همراهی قوای سه گانه برای اجرای طرح اصلاح یارانه ها گفت: نظر هر سه قوه این بود که این شرایط نمی توان ادامه یابد و روسای سه قوه با هم هماهنگ بودند و صداوسیما نقش بسیار مهمی در تبیین مسائل داشت. وحیدی افزود: مسئله دولت قبل از اجرای طرح این بود که باید وفور کالا داشته باشیم و ذخایر به اندازه کافی باشد و زیرساخت هایی چون تولید و توزیع آماده باشد.

بیشتر بخوانید  قیمت جدید دلار اعلام شد (۱ خرداد)

 کالا به وفور وجود دارد

وزیر کشور ادامه داد: ما به لحاظ وفور کالا مشکلی نداشته و نداریم؛ هرچند ممکن است وقتی یک سیستم را از نقطه ای با نقطه دیگر ببریم اختلال موقتی در سامانه صورت بگیرد هرچند این اختلال مقطعی هم به حداقل رسید و ما با کمبود مواجه نشدیم و اقلامی چون تخم مرغ و مرغ زیاد است و مرغ آن قدر زیاد هست که احتمالا باید دولت فکر کند که چگونه مرغ ها را خریداری کند که تولید کنندگان دچار ضرر نشوند.

وی افزود: روغن هم در انبارها و هم در کارخانه ها موجود است هرچند ممکن است بدلیل تغییر از یک وضعیت در برخی ساعات در برخی و فروشگاه ها تغییر موقت ایجاد شود.

 بر خلاف غرب در کشور ما هجوم به فروشگاه نداشتیم

وحیدی ادامه داد: در غرب وقتی چیزی کم می شود غارت می‌کنند ولی در کشور ما حتی هجوم به فروشگاه ها هم نبود و حداکثر در برخی جاها صف داشتیم که محدود بود و مشکلی هم در آنها نداشتیم.

وحیدی در مورد صدور برخی فراخوان‌ها برای برگزاری تجمع اعتراضی تصریح کرد: تعداد فراخوان‌ها خیلی گسترده است و دشمنان ملت خیلی خوب فعال هستند و دلیلش هم روشن است چون آنها می‌دانند اگر از مرحله اقتصادی بخوبی عبور کنیم که به لطف خدا عبور خواهیم کرد، ملت ایران در نقطه جدید اقتصادی و ملی قرار می‌گیرد.

وحیدی بیان داشت: همه تلاش دشمن این است که طرحی را که همه اقتصاددانان آن را تایید می کنند نگذارند اتفاق بیفتد و اصلاح اقتصادی رخ دهد و همچنین تلاش دارند تا به هر بهانه ای مردم را مثلا به میدان بیاورند ولی مردم ما عمیقا به انقلاب و نظام و دولتشان اعتماد دارند و طبیعتا این اتفاق نمی افتد.

مردم از فراخوان‌های دشمنان استقبال نکردند

وحیدی با بیان اینکه دشمنان فراخوان های فراوانی دادند دریغ از اینکه هیچکدام از آنها اتفاق بیافتد، بیان داشت: از قزوین تصویری نشان داده بودند که مردم پالتو پوشیده بودند که معلوم است مربوط به فصل و زمان دیگری است. مردم با قدرت و صلابت از این فراخوان ها استقبال نکردند که البته معلوم هم است که مردم از گروهک منافقین و سلطنت طلبان بی آبرو حمایت نکنند و فقط در چند جا چند نفر تا چند ده نفر بودند که تجمع با تلاش فرماندهی انتظامی پایان یافت.

وزیر کشور درمورد دلیل پذیرش دولت برای اجرای بار سنگین اصلاحات یارانه ای گفت: اینکه سعی کنیم به دلیل حفظ آبروی خودمان یا برای اینکه کسی به ما چیزی نگوید، این طرح را انجام ندهیم ناشی از سرمایه اجتماعی کم دولت و نظام است و وقتی نظام سرمایه و دولت اعتماد مردمی را دارد چرا نباید وارد این صحنه شود و با همین دلیل و به دلیل تکلیف قانونی دولت وارد صحنه شد و این ابتدای راه شکوفایی اقتصادی مردم ایران است.

  • منبع خبر : دنیای اقتصاد

برچسب ها

منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت چیست؟ 01 خرداد 1401

منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت چیست؟

سخنگوی دولت با رد خبر افزایش قیمت بنزین، گفت: منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت اقتصادی، خصوصی سازی و مبارزه با رانت خواران بود نه افزایش قیمت بنزین یا دیگر حامل‌های انرژی.

۲۰۶ در کمال ناباوری ارزان شد 01 خرداد 1401

۲۰۶ در کمال ناباوری ارزان شد

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: قیمت خودرو در بازار روند کاهشی به خود گرفته اما همچنان نسبت به اوایل سال جاری، قیمت ها بالا بوده و منطقی نیست.

ترانه سیاسی همای در کانادا 01 خرداد 1401

ترانه سیاسی همای در کانادا

پروازهمای در کنسرت کانادا ناگهان و بدون مقدمه خطاب به خاوری و با یک متن و مثلا شعر من درآوردی و بداهه فریاد می زند: "دزد".

ثبت دیدگاه

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.

از این پس عوارض ممنوع 01 خرداد 1401

از این پس عوارض ممنوع

با رای هیات عمومی دیوان عدالت اداری، اخذ عوارض از دستگاه‌های خودپرداز بانک‌ها، موسسات مالی و اعتباری و قرض الحسنه ممنوع شد.

۲۰۶ در کمال ناباوری ارزان شد 01 خرداد 1401

۲۰۶ در کمال ناباوری ارزان شد

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: قیمت خودرو در بازار روند کاهشی به خود گرفته اما همچنان نسبت به اوایل سال جاری، قیمت ها بالا بوده و منطقی نیست.

نرخ ترون (۱ خرداد) 01 خرداد 1401

نرخ ترون (۱ خرداد)

قیمت لحظه ای ترون در بازار امروز

فوری/ اعلام جزئیات مهم از واردات خودرو 01 خرداد 1401

فوری/ اعلام جزئیات مهم از واردات خودرو

وزارت صمت پس از تصویب واردات خودرو در دولت تا کنون جزئیاتی از این طرح ارئه نکرده و تاخیر در اعلام جزئیات موجب سردرگمی مشتریان و فعالان حوزه خودرو و بازار شده است. عصرخودرو روز گذشته به اطلاعاتی دست پیدا کرد که احتمالا جزئیات طرح واردات خودرو است که به زودی در دولت مصوب و به صورت عمومی اعلام خواهد شد.

بالاخره بازار روغن آرام گرفت 01 خرداد 1401

بالاخره بازار روغن آرام گرفت

رئیس اتحادیه تولیدکنندگان روغن‌نباتی گفت: با افزایش تولید روغن‌نباتی تولید این محصول از تقاضای بازار پیشی گرفت و آرامش در بازار روغن نباتی برقرار شد.

منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت چیست؟ 01 خرداد 1401

منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت چیست؟

سخنگوی دولت با رد خبر افزایش قیمت بنزین، گفت: منظور رئیس جمهور از گرفتن تصمیمات سخت اقتصادی، خصوصی سازی و مبارزه با رانت خواران بود نه افزایش قیمت بنزین یا دیگر حامل‌های انرژی.

ترانه سیاسی همای در کانادا 01 خرداد 1401

ترانه سیاسی همای در کانادا

پروازهمای در کنسرت کانادا ناگهان و بدون مقدمه خطاب به خاوری و با یک متن و مثلا شعر من درآوردی و بداهه فریاد می زند: "دزد".

مخالفت جدی این نماینده مجلس با واردات گوشت 01 خرداد 1401

مخالفت جدی این نماینده مجلس با واردات گوشت

نماینده قائنات در مجلس ضمن انتقاد از واردات گوشت گفت: واردات گوشت از سایر کشورها خلاف اقتصاد مقاومتی است.

مجلس ۲ هفته تعطیل می‌شود‌‌ 01 خرداد 1401

مجلس ۲ هفته تعطیل می‌شود‌‌

مجلس شورای اسلامی از شنبه ۷ خرداد به مدت دو هفته تعطیل می‌شود و بر این اساس، اولین جلسه نمایندگان مردم در خانه‌ملت یکشنبه بیست و دوم خردادماه برگزار می‌شود.

تهدید کره جنوبی با بمب اتم / بایدن: کره شمالی را با موشک هسته ای می زنیم! 31 اردیبهشت 1401

تهدید کره جنوبی با بمب اتم / بایدن: کره شمالی را با موشک هسته ای می زنیم!

مقام ارشد کره شمالی گفت: درصورتی‌که کره جنوبی رویارویی نظامی با ما را انتخاب کند، نیروی اتمی رزمی ما ناگزیر باید به وظایف خود عمل کند‌.

عکس کارت پستالی زیبای حدیثه تهرانی 01 خرداد 1401

عکس کارت پستالی زیبای حدیثه تهرانی

حدیثه تهرانی تصویری که میبینید را در اینستاگرام خود منتشر کرده است.

ارتباطات هرگز کافی نیست 01 خرداد 1401

ارتباطات هرگز کافی نیست

شاپور پشابادی - خبرنگار

با این لباس احتمال سرماخوردن سلبریتی عزیز حتمیست! 01 خرداد 1401

با این لباس احتمال سرماخوردن سلبریتی عزیز حتمیست!

ساره بیات تصویری که میبینید را در اینستاگرام خود منتشر کرده است.

تکلیف پنجشنبه این هفته مشخص شد 01 خرداد 1401

تکلیف پنجشنبه این هفته مشخص شد

یکی از سوالات ایرانی‌ها در روزهای اخیر درباره تعطیلی پنجشنبه ۵ خرداد است.

خودسوزی قابل تامل یک راننده 01 خرداد 1401

خودسوزی قابل تامل یک راننده

یکی از رانندگان فصلی شرکت دخانیات ،صبح امروز -یکشنبه اول خردادماه - به دلایل نامشخص خودسوزی کرده است .