۲۰۶ در کمال ناباوری ارزان شد
۲۰۶ در کمال ناباوری ارزان شد
رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: قیمت خودرو در بازار روند کاهشی به خود گرفته اما همچنان نسبت به اوایل سال جاری، قیمت ها بالا بوده و منطقی نیست.

سعید موتمنی در مورد وضعیت بازار خودرو، اظهار کرد: بازار خودرو در رکود سنگینی قرار دارد؛ به گونه‌ای که فروشنده خودرو زیاد است اما به دلیل انتشار اخبار مربوط به واردات خودردو، خریداران تمایلی به خرید ندارند و از خرید عقب نشینی کرده اند تا ببینند آینده چه می‌شود.

رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو تهران افزود: قیمت خودرو در بازار روند کاهشی به خود گرفته اما همچنان نسبت به اسفند ماه سال گذشته و اوایل سال جاری، قیمت‌ها بالاست و منطقی نیست.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه قیمت پژو ۲۰۶ تیپ ۲ که به ۳۲۰ میلیون رسیده بود، اکنون با کاهش حدود ۲۰ میلیون تومانی، ۳۰۰ میلیون تومان شده است. همچنین پراید با کاهش ۷ میلیون تومانی از قیمت ۲۰۷ میلیون تومان به ۲۰۰ میلیون تومان رسیده، این در حالیست که همین ۲ خودرو در ۲ ماه گذشته به ترتیب ۲۶۰ میلیون و ۱۸۰ میلیون تومان بودند.

موتمنی تصریح کرد: نکته قابل توجه آنکه اغلب قیمت‌ها روی کاغذ است و نمی‌توان گفت قیمت‌های فعلی، قیمت‌هایی است که خودرو با آنها مورد معامله قرار می‌گیرد.

بیشتر بخوانید  ارزش سهام عدالت امروز (7 تیر)

وی یادآور شد: در صورتی که وضعیت عرضه بهبود یابد و نیاز بازار چه از طریق واردات و چه از طریق تولید داخل تأمین می‌شود، قطعاً فاصله قیمتی ایجاد شده بین کارخانه و بازار برطرف می‌شود.

در جدول زیر میانگین قیمت خودروهای پر تیراژ در بازار قابل ملاحظه است.

 

خودروقیمت بازار (مدل ۱۴۰۱)
کوییک اتوماتیک۳۴۵ میلیون تومان
کوییک دنده‌ای۲۲۱ میلیون تومان
پراید ۱۱۱ (مدل ۹۹)۲۰۰ میلیون تومان
پراید ۱۳۱ (مدل ۹۹)۱۸۰ میلیون تومان
تیبا صندوق‌دار۱۹۲ میلیون تومان
تیبا هاچ‌بک EX۲۰۱ میلیون تومان
ساینا دنده‌ای۲۱۰ میلیون تومان
رانا پلاس۲۹۵ میلیون تومان
۲۰۶ تیپ ۲۳۰۰ میلیون تومان
۲۰۶ تیپ ۵ (مدل ۹۹)۳۴۵ میلیون تومان
سمند LX، EF۷۳۳۲ میلیون تومان
سمند LX ساده۲۹۸ میلیون تومان
تارا اتوماتیک۵۹۰ میلیون تومان
پژو پارس LX۳۰۰ میلیون تومان
دنا معمولی۳۹۰ میلیون تومان
سورن پلاس۳۷۵ میلیون تومان
  • منبع خبر : اقتصاد نیوز