نحوه فروش اقساطی کالا در فروشگاه‌های شهروند
نحوه فروش اقساطی کالا در فروشگاه‌های شهروند
داود قربانیان بیان کرد زیرساخت های قانونی و نرم افزاری پروژه «شهروند محله» آماده شده است.

داود قربانیان با بیان اینکه زیرساخت های قانونی و نرم افزاری پروژه «شهروند محله» آماده شده است، گفت: افراد می توانند با مراجعه به سایت داوطلب شوند تا پروژه شهروند محله با مشارکت بخش خصوصی جلو برده شود. این اقدام از هفته گذشته آغاز شده است.

او درباره شرایط لازم عموم برای شرکت در پروژه «شهروند محله»، توضیح داد: افراد باید حداقل ۱۵۰ متر فضای فروشگاهی داشته باشند که در این صورت تمامی عملیات تجهیز، تأمین کالا و برندینگ، سیستم های نرم افزاری و فروش توسط مجموعه شهروند انجام می شود. مکان تأسیس فروشگاه در پروژه «شهروند محله» با آورنده یا بخش خصوصی است.

به گفته مدیرعامل شرکت شهروند؛ هر ملکی که چهارچوب های لازم فروشگاه شهروند را داشته باشد در پروژه شهروند محله دخیل خواهد شد.

قربانیان ضمن اشاره به نیازمندی مردم به کالای بادوام علاوه بر کالای مصرفی، گفت: کارکنان شهرداری، نهادهای دولتی و خصوصی و همچنین عموم شهروندان فارغ از سبد مصرفی، نیاز به سبد کالای بادوام هم دارند. باتوجه به افزایش قیمت لوازم خانگی، نیاز به نهادی که بتواند لوازم خانگی را به صورت اقساطی با سودی عادلانه دراختیار مردم قرار بدهد، احساس می شد.

فروش اقساطی کالا

مدیرعامل فروشگاه شهروند ضمن اشاره به آغاز پروژه فروش اقساطی کالا از فروشگاه بیهقی، گفت: هفته گذشته این پروژه به فروشگاه شهروند بوستان هم توسعه پیدا کرد. توسعه سبد اقساطی در فروشگاه های شهروند درحال اجراست.

بیشتر بخوانید  هشدار/ سوختگی با کیسه آب گرم!

قربانیان درباره سقف خرید اقساطی توضیح داد: برای کارکنان شهرداری تا سقف ۵۰ میلیون تومان و برای سایر کارکنان نهادهای دیگر تا سقف ۳۰ میلیون تومان خرید اقساطی در نظر گرفته شده است. البته این دو سقف اعلامی برای شروع کار پیش بینی شده و در آینده توسعه پیدا خواهد کرد.

او با بیان اینکه تعاملی با مدیرعامل بانک شهر امضاء شد تا بانک شهر در این باره تأمین اعتبار کند، افزود: این منابع از فروشگاه های شهروند و بانک شهر تأمین خواهد شد تا شهروندان لوازم خانگی موردنیاز خود را به صورت اقساطی با پایین ترین سود و کارمزد ممکن تهیه کنند.

نحوه خرید قسطی از شهروند

مدیرعامل فروشگاه شهروند در ادامه سخنان خود اضافه کرد: افرادی که عضویتی در سازمان ها و شرکت های دولتی یا خصوصی ندارند، می توانند از طریق چک صیادی خدمات را از فروشگاه های شهروند برای خرید اقساطی دریافت کنند.

قربانیان درباره توسعه فروشگاه های شهروند در خارج از استان تهران هم گفت: با شهرداری های شهرهای دیگر در حال گفت وگو هستیم. اگر محل مناسبی در اختیار فروشگاه شهروند قرار گیرد، محدودیت قانونی نخواهیم داشت. درحال حاضر با استان خوزستان، مرکزی، سیستان و بلوچستان و فعالان تجاری استان مازندران مذاکراتی انجام شده است.

  • منبع خبر : همشهری