وزیر آموزش و پرورش یک قول مهم داد
وزیر آموزش و پرورش یک قول مهم داد
نوری، وزیر آموزش و پرورش گفت: طرح‌های عمرانی آموزش و پرورش با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در استان کرمان، تا سال آینده تکمیل می‌شوند.

یوسف نوری، در نشست اعضای شورای آموزش و پرورش مناطق جنوبی کرمان که در شهرستان منوجان برگزار شد، افزود: طرح‌های عمرانی آموزش و پرورش با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد در استان کرمان تا سال آینده تکمیل می‌شوند.

وی گفت: نزولات آسمانی همیشه مایه رحمت و برکت هستند؛ اما به دلیل ضعف در زیرساخت‌های شهری و روستایی، شاهد سیل و خسارت هستیم.

وزیر آموزش و پرورش افزود: مدارس، باید آموزش حضوری را از سر بگیرند، ۹۵ درصد مدارس دنیا در این مدت باز بوده‌اند، اما در کشور ما، مدارس را ۱۰۰ درصد تعطیل کردیم و آموزش مجازی داشتیم. در نظام تعلیم و تربیت، بینش، منش، فعل و دیدگاه ما در موضوع عدالت، «توزیع رویه ای» دارد در صورتی که عدالت باید «توزیعی» یا «ترمیمی» باشد یعنی حق همه داده شود.

وی افزود: در بعضی موارد نیاز به تغییر روش هاست، گروه بندی و طبقه بندی در کارها را باید از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی یاد بگیریم، این فرمانده بزرگ گروه‌های مختلف زینبیون، حیدریون و فاطمیون را بسیج کرد. در توزیع منابع باید خط مقدم جامعه و مردم مستضعف و کوخ نشین را در نظر بگیریم.

بیشتر بخوانید  خبر ویژه درباره بیمه فرهنگیان و رتبه بندی معلمان

نوری گفت: دولت مردمی در همه شرایط در کنار مردم است، طرح‌های عمرانی با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد تا سال آینده با اولویت خوابگاه‌های دانش آموزی تکمیل می‌شوند، سرانه‌ای بابت خرید تجهیزات مدارس استان، واریز می‌شود و تجهیز ۷ هنرستان در ۷ شهرستان جنوبی، ایزوگام، محوطه سازی، آسفالت، بهسازی سرویس‌های بهداشتی مدارس و استاندارد سازی سیستم سرمایشی ۴۰۰ کلاس درس در دستور کار قرار می‌گیرد.

وی افزود: مدارس، هویت ملی ما هستند و نباید تخریب شوند؛ بلکه باید تلاش بر مقاوم سازی آن‌ها داشته باشیم.

  • منبع خبر : بازار