فوری / خبر مهم درباره بررسی رتبه بندی معلمان
فوری / خبر مهم درباره بررسی رتبه بندی معلمان
سخنگوی کمیسیون تحقیقات، آموزش و فناوری مجلس شورای اسلامی از مصوبه بودجه ۱۲۵ هزار میلیارد ریال بودجه اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۱۴۰۱ در مجلس خبر داد.

رضا حاجی‌پور درباره آخرین وضعیت طرح رتبه‌بندی معلمان در صحن علنی مجلس اظهار کرد: پس از بررسی جزئیات طرح در کمیسیون تحقیقات، در صحن علنی مجلس با اکثریت آراء مصوب شد و از طریق اداره کل قوانین برای شورای نگهبان فرستاده شد.شورای نگهبان از این طرح چند ایراد جزئی گرفته است و این ایرادها در حال برگرداندن می‌باشد.

نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از ایرادات ماده ۷۵ در امر تامین مالی است، عنوان کرد: در این زمینه سازمان برنامه بودجه حدود ۲۵ هزار میلیارد تومان بودجه برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۱۴۰۱ برآورد کرده بود.

حاجی‌پور با تاکید براینکه مجلس مبلغ ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان را از ابتدای نیمه دوم امسال مصوب و سازمان برنامه بودجه نیز موافق بر تصویب این بودجه بود، اظهار داشت: این میزان بودجه طبق توافق و با حضور ریاست سازمان برنامه بودجه در صحن علنی مجلس برای اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان در سال ۱۴۰۱ تامین می‌شود.

بیشتر بخوانید  برای اهدا عضو، دست دست نکنیم!

سخنگوی کمیسیون تحقیقات، آموزش مجلس شورای یادآورشد: فعلا این طرح پس از رفع ایرادها و برگشتن به صحن علنی مجلس اعضای کمیسیون دفاعیات لازم را انجام خواهند داد.

حاجی‌پور با بیان اینکه تمام نمایندگان مجلس به ویژه اعضای کمیسیون مدافع معلمان هستند، خاطرنشان کرد: مجلس طبق تقبل سازمان برنامه بودجه مبنی بر آن میزان بودجه در مجلس، طرح به اجرا در می‌آید.

  • منبع خبر : تسنیم